Wiadomości
„Szukając nadziei” – 14 maja 2024r. wyjątkowy wykład College’u Medycznego”

„Szukając nadziei” – 14 maja 2024r. wyjątkowy wykład College’u Medycznego”

FOT.muzeumazji.pl
29.04.2024
Ewa Kędziora-Lackowska
Ewa
Kędziora-Lackowska
AUTOR
Ewa Kędziora-Lackowska
Ewa
Kędziora-Lackowska
29.04.2024

W dniu 14 maja (wtorek) o godzinie 10.00  platforma edukacyjna   ”College Medyczny”  zaprasza na wyjątkowy wykład połączony z projekcją filmu  Elżbiety Dziuk i Krzysztofa Renika:    "Szukając nadziei".

Szukając nadziei – to opowieść o Polakach-opiekunach ludzi dotkniętych w Indiach trądem. To fotograficzno-filmowa relacja o tym, jak nieszczęście i dramat choroby, można przekuć w godne życie, w którym jest miejsce na uśmiech. Także na dziecięcą radość z bezpiecznego życia i nauki. Ich działalność pozwala chorym wieść godne życie i daje im poczucie bezpieczeństwa.

Twórcom relacji chodzi przede wszystkim o możliwości zwalczenia wykluczenia, ponieważ problemem ludzi dotkniętych trądem nie jest sama choroba, którą można wyleczyć, cała kuracja kosztuje 50 dolarów.

WHO podaje, że w 2019 na całym świecie odnotowano 202 256 przypadki choroby. Najwięcej zakażonych było w Indiach, Brazylii i Indonezji — prawie 80 proc. wszystkich rozpoznań.

 

Projekcja filmu oraz dyskusja odbędą się w  budynku Atheneum Gedanense Novum (AGN), Auditorium Primum im. prof. Olgierda Narkiewicza, al. Zwycięstwa 41/42, Gdańsk, https://sale.gumed.edu.pl/253

 

Zapraszają

Sławomir Stefan Czarnecki,

” College Medyczny” , www.facebook.com/PoCoMed <p></p>

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Zdrowia pod numerem 58 32 68 260
lub adresem e-mail dz@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Zdrowia
ul. Rzeźnicka 58
80-810 Gdańsk