Wiadomości
To sukces gdańskich lekarzy. Przyszyli kciuk 19-letniemu Kacprowi

To sukces gdańskich lekarzy. Przyszyli kciuk 19-letniemu Kacprowi

FOT. MATERIAŁ PRASOWY SZPITALA
23.05.2024
Redakcja  Pomorskie.eu
Redakcja
Pomorskie.eu
AUTOR
Redakcja  Pomorskie.eu
Redakcja
Pomorskie.eu
23.05.2024

Lekarze z Klinicznego Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu dla Dorosłych GUMed w Szpitalu im. M. Kopernika w Gdańsku przyszyli palec młodemu pacjentowi. Wkrótce chory opuści szpital. Jednak czeka go rehabilitacja.

Operacja odbyła się w środę, 15 maja 2024 r.

Pacjent odzyskał kciuk

Podczas pracy przy pile tarczowej 19-letni mężczyzna odciął kciuk. Wypadek wydarzył się w Wielkopolsce. Dzięki szybkiej akcji Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, już po pięciu godzinach od zdarzenia, pan Kacper trafił na stół operacyjny w Gdańsku. Dlatego tak daleko? Ponieważ właśnie gdański oddział 15 maja pełnił tzw. dyżur replantacyjny dla pacjentów z całej Polski. Mikrochirurdzy z Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMedu z doktor Zuzanną Dudą i Andrzejem Wawruszczakiem podjęli się przyszycia palca. Ta pięciogodzinna, skomplikowana operacja zakończyła się sukcesem. Młody pacjent odzyskał kciuk, który jest ukrwiony. A to zwiększa szanse na powrót do sprawności. Pan Kacper czuje się dobrze i jeszcze w tym tygodniu opuści szpital. Potem czeka go rehabilitacja.

Klinika GUMedu w „Koperniku”

Warto przypomnieć, że Kliniczny Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu GUMedu realizuje działalność usługową w oparciu o bazę łóżkową Szpitala im. Mikołaja Kopernika w Gdańsku. W jego obrębie działają wyspecjalizowane zespoły, wyodrębnione ze względu na specyfikę technik leczenia poszczególnych chorób narządu ruchu: endoprotezoplastyki, chirurgii ręki, zabiegi artroskopowe i onkologia ortopedyczna.

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Zdrowia pod numerem 58 32 68 260
lub adresem e-mail dz@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Zdrowia
ul. Rzeźnicka 58
80-810 Gdańsk