Wiadomości
Każdy, nawet najdrobniejszy gest, który wywoła uśmiech na twarzach małych pacjentów jest ważny.

Każdy, nawet najdrobniejszy gest, który wywoła uśmiech na twarzach małych pacjentów jest ważny.

Fot. Redakcja KMW
31.05.2024
Departament Zdrowia
Departament
Zdrowia
AUTOR
Departament Zdrowia
Departament
Zdrowia
31.05.2024

Wraz z życzeniami od marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka do szpitali marszałkowskich zostały przygotowane i przekazane przez Departament Zdrowia wraz z Kancelarią Marszałka Województwa pakiety gier planszowych Spy Guy Pomorskie, z których będą mogli korzystać najmłodsi pacjenci przebywający w szpitalach. Prezenty te z pewnością umilą pobyt podopiecznym oddziałów pediatrycznych.

Wyjątkowa, limitowana gra planszowa będzie gratką dla miłośników przygód. „Spy Guy Pomorskie”, została stworzona z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego przez gdyńską firmę Trefl. Gra nie tylko bawi, ale również rozwija spostrzegawczość i uczy współpracy między graczami.

W grze „Spy Guy Pomorskie” gracze wcielają się w rolę detektywów, którzy muszą odnaleźć ukryte dowody i ustalić, kto stoi za serią występków. Celem gry jest pogoń za złoczyńcą i jego schwytanie. W edycji Pomorskiej, złoczyńca zmienia się w Smętka, kaszubskiego diabła, który wyruszył na trasę po województwie pomorskim, by psocić i utrudniać życie mieszkańcom. Przemieszcza drogowskazy, podkrada prawe skarpetki, płoszy ryby… a to tylko niektóre z jego wybryków. Na pomoc rusza superdetektyw Spy Guy, który nie pozwoli, aby Smętek pozostał nieuchwytny.

Plansza gry przedstawia umowną mapę województwa pomorskiego, z zaznaczonymi najciekawszymi zabytkami i atrakcjami turystycznymi, takimi jak Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku, Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach, wieża widokowa w Wieżycy, Teatr Muzyczny w Gdyni, molo w Sopocie, Stocznia Gdańska, katedra w Pelplinie, Most Tczewski, zamek krzyżacki w Malborku czy żuławski dom podcieniowy.

Gracze, wcielając się w postać Spy Guya, muszą odnaleźć jak najwięcej poszlak ukrytych na planszy. Wskazówki te to m.in. charakterystyczne dla regionu zwierzęta i rośliny, oraz odniesienia do historii i kultury Pomorza. W trakcie rozgrywki będą szukać np. gryfa, bursztynu, kaszubskiej ceramiki, krzyżackich hełmów czy długopisu Lecha Wałęsy. Im więcej poszlak odnajdą gracze, tym szybciej Spy Guy dogoni Smętka.

 

Jesteśmy przekonani, że gra przyniesie wiele radości najmłodszym pacjentom, życząc im jak najszybszego powrotu do zdrowia!

Dowiedz się więcej

Dodatkowych informacji może udzielić Ci Departament Zdrowia pod numerem 58 32 68 260
lub adresem e-mail dz@pomorskie.eu

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Departament Zdrowia
ul. Rzeźnicka 58
80-810 Gdańsk